22 lutego 2014

niekosmetycznie: Jak poradziłam sobie z gorszą jakością zdjęć?Cześć Dziewczyny, od razu przepraszam dziewczyny, które wysyłały do mnie maile w tej sprawie. Zgubiłam je gdzieś na poczcie (cała ja!).... Dzisiaj postanowiłam pomóc w rozwiązaniu problemu części z Was. Jakiś czas temu żaliłam się wszystkim, cierpiałam, rzucałam się przed komputerem, ponieważ zdjęcia, które dodawałam były niesamowicie poszarzałe i o widocznie gorszej jakości. Wyjście z tej sytuacji okazało się banalnie proste!Ja swoje zdjęcia obrabiam w PhotoScape. Najważniejsza jest odpowiednia jasność zdjęcia i oddanie kolorów. Kiedy już przychodzi do zapisania zdjęcia musimy zrobić jedną małą rzecz - mianowicie zapisać je w formacie PNG, a nie JPG/JPEG. I tyle, niby nic, a zmieniło wszystko!
Istnieje także kwestia autokorekty z G+. Jak ją wyłączyć macie wytłumaczone np. tutaj - Jak wyłączyć autokorektę zdjęć w bloggerze. Ja konta Google+ nie mam, ale za pomogą maila na gmailu dałam rady to wyłączyć (do tej pory nie wiem jak to zrobiłam). Nic to nie dało, dlatego szukałam i znalazłam te formaty.

Post krótki, bo sprawa okazała się banalnie prosta.
Teraz zostało mi tylko zmienić formaty pozostałych zdjęć i ponownie je przesłać.
Mam nadzieję, że pomogłam i zadziała to u Was.
Obowiązkowo dajcie znać, czy widać różnicę, Marta

11 komentarzy:

 1. też ostatnio zauważyłam, że zdjęcia dodawane w formacie .jpg wyglądały dużo gorzej niż w .png więc totalnie przerzuciłam się na ten drugi format :)

  OdpowiedzUsuń
 2. o kurcze, nie wiedziałam o tym ;o a myślałam, obróbkę zdjęć mam w jednym paluszku, jednak człowiek się uczy całe życie... dzięki wielkie za tą poradę! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A spróbuję przy następnym dodawaniu zdjęć bo również korzystam z PhotoScape.

  OdpowiedzUsuń
 4. oooo tego nie słyszałam i chyba skorzystam :) dzięki !

  OdpowiedzUsuń
 5. Przydatny post...Też muszę spróbować zapisywać zdjęcia w png:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja sobie z tym radzę w Photo Shopie jeżeli jakieś zdjęcie jest słabsze, ale to na pewno jest jakiś sposób :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja tez muszę wreszcie zapisywać zdjęcie w PNG.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdecydowanie na takie poświęcenie dla czytelników i własnej przyjemności mogę się zdobyć :D Od teraz będe zapisywać w png, dzięki kochana!

  OdpowiedzUsuń
 9. Też przerabiam zdjęcia w PhotoScape, zapisuję je w .jpg i jestem zadowolona. Choć faktycznie w .png mają lepszą jakość, ale też zajmują więcej miejsca :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zazwyczaj z przyzwyczajenia zapisuję w jpg, chociaż wiem, że to wpływa źle na jakość zdjęć.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...